fbpx

בחירת נעלים למטיילי ULTRALIGHT

נעלי הליכה אולטראלייט, חיה של חנות, מעגן מיכאל

בחירת נעלים למטיילי ULTRALIGHT

בשנים האחרונות ישנה מגמה של מטיילי ULTRALIGHT לעבור לנעלי טיולים נמוכות ונעלי ריצת שטח בטיולים ארוכים.
בישראל עדיין אנשים עדיין מעדיפים את נעלי הטיול המסורתיות למרות שגם אלינו המגמה מתחילה להיכנס לאט לאט. לנעלים נמוכות יש מספר יתרונות מרכזיים שנעבור עליהם בפוסט. כמובן שיש לנעלי טיולים נמוכות גם חסרונות והמטייל צריך ללמוד ולהחליט אם הם מתאימות לו ולסגנון הטיול שלו.

נוחות והתאמה

אלו השיקולים החשובים ביותר בבחירת נעלי הליכה. לכל אחד יש צרכים שונים (נעל רחבה, נעל תומכת) ולכן מציאת נעל שנוחה ביותר עבורך זה דבר חשוב מאוד. נעליים שלא מתאימות לסוג כף הרגל יכולות להביא לכדי כאבים להפוך כל טיול לסיוט מתמשך.

משקל

משקל הוא פקטור חשוב בתחום ההנעלה. בעקבות כך, זאת הסיבה שרובנו מעדיפים נעלי ריצה קלילות מאשר נעלי טיול כבדות. משקל נוסף על הרגליים גורם לאובדן אנרגיה גדול יותר מאשר המשקל שאנו נושאים על הגב. לכן נעליים קלות יחסכו לנו אנרגיה במהלך הטיול.

מחיר

נעלים נמוכות או נעלי ריצת שטח יהיו לרוב זולות יותר מנעלי הטיולים המסורתיות.

אחיזת שטח

אחיזת שטח הוא אחד מהחלקים החשובים ביותר שבבחירה בנעלי טיולים. דמיינו את עצמכם מטיילים לאורך שביל צר ותלול עם הידיעה כי הנעליים שלך מסוגלות להחזיק אותך ולשמור עליך מהחלקה. אנחנו ממליצים מאוד לראות שהגריפ (אחיזה) של הנעל איכותית וטובה.

עמידות במים

אם אתה מטייל במשך מספר ימים בתנאים רטובים, לאורך זמן הרגליים שלך יירטבו לא משנה איזה סוג של נעליים אתה נועל. גשם אשר מטפטף על הרגליים יחלחל לתוך הנעליים שלך. הלחות הרבה בתוך הנעל תקשה על כפות הרגליים שלך להתייבש, מה שיוביל לשלפוחיות ופגיעה בכף הרגל.

בנוסף, כאשר נעליים “עמידות למים” נרטבות, הן נוטות להיות כבדות מאוד ולוקח להן הרבה זמן להתייבש. מסיבות אלה, נעדיף נעלי ריצת שטח לא עמידות למים שיתייבשו במהירות. אם המזג אוויר צפוי להיות קר ניקח איתנו  גרבי חורף איכותיות (צמר מרינו) כדי לשמור על הרגליים שלנו חמות בזמן שאנחנו מטיילים. בלילה נייבש את הגרביים והנעליים.

אוורור

אוורור הוא שיקול חשוב נוסף בעת בחירת הנעליים ואחת הסיבות העיקריות שאנו ממליצים לטייל בנעלי ריצת שטח. הרגליים שלך הולכות להזיע הרבה כאשר אתה מטייל, במיוחד בימים חמים. אין דרך למנוע את זה. רגליים מזיעות יהפכו את העור בכפות הרגליים לרך ומשם הדרך לשלפוחיות יהיה מהיר מאוד. נעליים לא אטומות למים יירטבו במהרה כאשר יורד גשם אבל הם גם מתייבשות מהר יותר.

שחיקה

אחד החסרונות של נעלי ריצת שטח הוא שהן יהרסו מהר יותר מנעלי טיול כבדות. בדרך כלל נעלי ריצת שטח תחזיק לנו  סביב 800 קילומטרים, נעלי הליכה סביב 1200 ק”מ ונעלי טיול כבדות סביב 3000 קילומטרים. אם אתה מעוניין בנעל שתישמר שנים רבות עדיף לקנות נעל טיולים.

 

תמיכת קרסול

לדעתנו, רוב האנשים שבכושר ועם רגלים בריאות יכולים לשאת משקלים קלים עד בינונים ללא תמיכה נוספת ויכולים לצאת לטיול עם נעלים קלות. לעומת זאת, כאשר המטייל מחליט לקחת על עצמו משקלים כבדים – נמליץ לקחת נעל גבוה עם תמיכת קרסול טובה. יש לציין שתמיכת הקרסול הוא אחד הנושאים בעלי מחלוקת הגדולים ביותר בקרב תרמילאים כאשר מדברים על הנעלה. בסופו של יום על המטייל להחליט בעצמו מה הנעל שנכונה לו.

בולם

נמליץ לכם לחפש נעלי ריצת שטח בעלות בולם איכותי וסוליה עבה יותר. נעלי ריצת שטח לרוב יהיו עם סוליות גמישות יותר אשר יעזרו לנו למנוע  שלפוחיות. לחלופין, נעלי הליכה ומגפיים נוטות לסוליות נוקשות יותר המותאמות לנשיאת משקלים גדולים.

גודל

בימים ארוכים של הליכה, לרגליים שלנו יש נטייה להתנפח. כך שזה כמעט תמיד רעיון טוב לקנות נעליים לפחות חצי מידה יותר.

 

התאמה

כשהתכנון הוא לצעוד אלפי צעדי בטיול תרמילאים, אז עליך לדעת שהנעל שאתה רוכש תתאים במאת האחוזים ולא תגרום לכאבים ושלפוחיות. אנו ממליצים, לכל הפחות, לקנות את הנעליים שלך כמה שבועות לפני כל טיול כדי לוודא שהם אכן מתאימות לך.

לציוד טיולים אולטראלייט ב”חיה של חנות”

 

social position

שתף את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


נגישות
preloader